top of page

O NAS:

Rodzinna firma, która wzięła swój początek z pasji jej założyciela – Józefa Siadaka. Lubił on bawić się smakami, robiąc różne przetwory na użytek domowy, niektóre bardzo oryginalne, inne tradycyjne. Wtedy jeszcze nie myślał o zajęciu się tym „na poważnie”, to była taka odskocznia od pracy w zupełnie innej branży ….po prostu hobby. Z czasem zaczął coraz bardziej interesować się tym jak można by jego przetwory udostępnić szerszemu gronu odbiorców.

Od dziecka posiada ogromną wiedzę na temat naturalnych składników, roślin, ziół, owoców itp. wpojoną mu przez jego mamę. Opowiada zawsze, że w wieku 16 lat było to utrapieniem, kiedy musiał słuchać o tym wszystkim, ale po latach to zaprocentowało. Pierwszym jego przetworem, który zdecydował się „udostępnić” był Przysmak Chrzanowy, praca nad nim trwała ponad pół roku, po to żeby otrzymać niepowtarzalny smak z połączenia tych konkretnych, na pierwszy rzut oka prozaicznych, składników.

Później przychodziły na świat kolejne przetwory, zawsze z dbałością o to, żeby smaki które powstają, były oryginalne i niespotykane.

Z czasem do ojca dołączył syn – Adam, co pozwoliło firmie jeszcze szerzej rozpościerać skrzydła. Prawdziwym przełomem był Festiwal Smaku w Grucznie, największy w Polsce festiwal kulinarny jeśli chodzi o naturalną i tradycyjną żywność. Tam zaskakując samych producentów, Przysmak Chrzanowy zdobył bardzo prestiżowe nagrody. Co było powodem do ogromnej dumy, ale też potwierdzeniem tego, że obrany kierunek jest w 100% właściwy.

Z czasem zaczęły powstawać coraz to nowsze sosy chrzanowe, musztardy oraz inne wyjątkowe produkty, niektóre tylko jako „serie sezonowe” - ponieważ korzystamy wyłącznie ze świeżych składników.

Obok sosów, robimy również naturalne syropy z kwiatów i owoców - wszystkie według tradycyjnych receptur, naturalne octy, przetwory z płatków róży damasceńskiej oraz inne przetwory. Wszystkie zawsze tworzone są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, które czasem przeważają jeśli chodzi o końcowy smak.
 

Możemy też z dumą dodać, że od końca 2014r. jesteśmy członkami Slow Food Convivium Gruczno, a od września 2015 zostaliśmy członkami sieci Dziedzictwa Kulinarnego Kujaw i Pomorza w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.
 

 

Nasza praca jest naszą pasją i czymś co robimy z ogromną przyjemnością. Nasze produkty zawsze przygotowujemy tak, aby były bogate w składniki, aromatyczne i zaskakujące. Nie uznajemy kompromisów i zawsze dbamy  wysoką jakość produktów, co jest naszą wizytówką.

JÓZEF SIADAK

Założyciel firmy i główny twórca pomysłów na nasze produkty.

Człowiek o niesamowitej wiedzy na temat kwiatów, owoców i innych roślin.

Pasja do łączenia różnych smaków towarzyszyła mu na długo przed powstaniem naszej rodzinnej firmy.

 

ADAM SIADAK
MARKA ŻÓŁTA-01.png

Drugi z autorów firmowych receptur. "Zarażony" rodzinną pasją, cały czas poszerzający swoją wiedzę w zakresie łączenia wyjątkowych smaków.

bottom of page